Info

Česká republika

Česká republika, geografickým jednoslovným názvem Česko,zkratkou ČR, je stát na území Česka neboli českých zemí ve střední Evropě. Vznikl  1. ledna 1993  v souvislosti se zánikem Československa  a stal se subjektem mezinárodního práva a od téhož data je účinná jeho první ústava. Česko je parlamentní republika, demokratický právní stát s liberálním státním režimem a politickým systémem založeným na svobodné soutěži politických stran a hnutí. Hlavou státu je prezident republiky, vrcholným a jediným zákonodárným orgánem je dvoukomorový Parlament České republiky. Stát výrazně inklinuje k liberalismu, kapitalismu, tržnímu hospodářství, a volnému trhu. Řadí se mezi vyspělé země.  Ekonomicky patří dle Světové banky do skupiny 31 nejbohatších států světa s nejvyššími finančními příjmy. pop over to this

Hradec Králové

Město Hradec Králové, přirozená krajská metropole, se nachází pouhých sto kilometrů východně od Prahy. Statisícové město plné zeleně leží na soutoku řek Labe a Orlice. Bohatá historie města sahá hluboko do minulosti. Město pod Bílou věží, jednou z nejvýraznějších dominant východočeské metropole se pyšní i dalšími gotickými, renesančními a barokními stavbami.
Hradec Králové je univerzitní město, které nabízí bohatou kulturní i sportovní zábavu.

Praha

Praha je hlavní a současně největší město České republiky a 15. největší město Evropské unie. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Sídlí zde prezident republiky, parlament, vláda, ústřední státní orgány a jeden ze dvou vrchních soudů. Mimoto je Praha sídlem řady dalších úřadů, jak ústředních, tak i územních samosprávných celků; sídlí zde též ústředí většiny politických stran a centrály téměř všech církví, náboženských a dalších sdružení s celorepublikovou působností registrovaných v ČR.

Zde se také nachází letiště Václava Havla, které je od Hradce Králové vzdáleno cca 135 km.

Vstupenky

CENY VSTUPENEK

Denní vstupné – Kč
Turnajové vstupné – Kč

Děti do 140 cm – vstup zdarma

VSTUPENKY JSOU NEPŘENOSNÉ!

 

essay writing

Partneři