Aktuality

Aktuality

Anglie – Francie 3:0

Zápas dvou posledních týmů skupin začal opatrně, přeci jen jde o sestup z elitní divize. Obě družstva zahrávala do 12. minuty dva trestné rohy bez patřičného efektu. Oba týmy prozatím nevyužili možnosti sřídat brankáře dalším hráčem do pole. První gól utkání střílí Sophie Bray. Po akci z levé strany propasírovala míček za záda francouzké brankářky. V 11. minutě běžela samotná francouzká hráčka na brankářku, ale nedokázala se prosadit. Druhý trestný roh po faulu v obranném kruhu Francouzek zahrávají Angličanky. Střela míjí horní levý roh francouzské brány. Angličanky mají lepší pohyb po hřišti, který dělal problémy také německým hráčkám v dopoledním utkání. Anglická brankářka zatím s přehledem kryje pokusy francouzkých hráček.
30 sekund před koncem poločasu střílejí Angličanky druhý gól – Sophie Bray je střelkyní druhé anglické branky.
Poločas 2:0 pro Anglii.
Druhý poločas začal francouzkým tlakem. 25. minuta – zelená karta pro anglickou hráčku, francouzká přesilovka zůstala nevyužita, stejně jako trestný roh v další minutě. Anglie stále vede 2:0. V 32. minutě Angličanky po přihrávce přes levý mantinel střílejí tváří v tvář francouzké brankářce – ta střelu chytá. Trestný roh i jeho dorážku francouzka zneškodňuje. Angličanky mají teď více ze hry, vytvářejí si gólové šance – francouzká brankářka stále odolává. 36. minuta . Francouzky zahrávají tresntý roh, anglická brankářka vytěsňuje balonek pravým betonem z branky.
3 minuty do konce zápasu – Francouzky zahrávají další trestný roh – střela míří vedle anglické branky. Francouzky hrají bez brankáře. Anglie střílí gól do prázdné branky po špatné rozehrávce Francouzek. Sophie Bray tak završuje svůj hatrick.
Konečné skóre 3:0 pro Anglii.