Aktuality

Aktuality

Bělorusko – Francie 6:6

Francie se ujímá vedení hned v první minutě utkání. Po dvou minutách se Běloruskám podařilo srovnat skóre. Francouzké reprezentantky se po hřišti lépe pohybují a vytvářejí si více šancí. Během následujících šesti minut využili dvě – skóre 1:3 pro Francii. V sedmé minutě Bělorusky snižují na 2:3 – střelkyně branky Sviatlana Baaushevich. 5. minuta – Francouzky zahrávají další trestný roh, tentokrát bez gólového efektu. Z následného protiútoku mají Bělorusky stejnou možnost. Míč je zastaven uvnitř kruhu – gól neplatí. Timeout pro Francii dvě minuty před koncem, po timeoutu zahráli Francouzky nacvičený signál po pravém mantinelu – francouzká útočnice běží sama na brankářku, šance končí trestným rohem. Francouzky jej 40 sekund před koncem prvního poločasu proměňují – střelcem branky je Carolin Durachta. Skóre v poločase 2:4.

Bělorusky poprvé vužívají možnost útočit s pěti hráčkami a střídají při držení balonku brankáře za dalšího hráče do pole. Utkání je vypjaté – Běloruskám jde o postup do semifinále, Francouzkám jde o první body v turnaji. Prvních pět minut druhého poločasu – Bělorusky mají více ze hry a vytvářejí si několik šancí. Jedna z nich končí penaltou, kterou proměňuje Volha Shintar – 3:4. Francouzky z trestného rohu zvyšují náskok o dva góly, střelkyně branky Gwenalle Dutel – 3:5. Trestný roh Bělorusek – francouzká brankářka vyráží střelu, následuje několik dobrých zákroků z její strany tváří v tvář běloruským hráčkám. Bělorusky díky hře v pěti hráčkách mají stálou převahu. Nicmémě skóre se na jejich straně nemění. Francouzká brankářka kryje všechny běloruské střely. Čtyři minuty do konce – Bělorusky využívají trestný roh a snižují na 4:5, střelkyně branky Yuliya Mikheichyk. Po rozhrání ze středového kruhu využívají Francouzky mezeru v běloruské obraně a zvyšují skóre opět na rozdíl dvou branek – 4:6, skóruje Gwenaelle Dutel. Bělorusko napadá Francouzky na jejich kruhu – při pressu se jim podaří skórovat 2x v těsném sledu.

Konečné skóre zápasu je 6:6