Aktuality

Aktuality

Bělorusko – Rakousko 2:3

První zápas halového mistrovství Evropy v pozemním hokeji žen odstartoval v 10 hodin 30 minut. Proti sobě se postavily týmy Běloruska a Rakouska. Už v začátku zápasu byla vidět mírná převaha rakouského celku. A ve čtvrté minutě to potvrdila Irene Balek, která úspěšně proměnila trestný roh. Jednogólový náskok ale rakušankám nevydržel dlouho. Minutu po vedení Rakouska se o vyrovnání zasloužila Yuliya Mikheichyk. Následně v zápase byly opět lepší rakušanky a v 16. minutě to potvrdila kapitánka Rakouska Corrina Zerbs, která strhla skóre na svou stranu, tedy 1:2 pro Rakousko. 2 minuty před koncem měly bělorusky možnost srovnat stav zápasu, ale nařízenou penaltu neproměnily. Po prvním poločase na tabuli svítilo skóre 1:2.

Druhá půle startovala ve stejném tempu, kdy se rakušankám ještě povedlo navýšit skóre na 1:3. Následně ale za Bělorusko srovnala Nadzeya Silitska a snížila tak stav na hratelných 2:3. V posledních 5 minutách ještě běloruský kouč odvolával golmanku Navitskayou, ale skóre se již Bělorusku otočit nepodařilo. Konečným výsledkem 2:3 tak skončil první zápas na Podvinném mlýně.