Aktuality

Aktuality

Boj o Olympijské hry začal – Češi do Cape Town a Češky do Montevidea? Tak to by byla bomba!

Boj o Olympijské hry začal – Češi do Cape Town a Češky do Montevidea? Tak to by byla bomba!

Praha – FIH oznámila dějiště dalšího ročníku World League. Zajímavý je z toho ohledu, že se jedná o přímou kvalifikaci na Olympijské hry v Rio de Janeiru 2016 – to by však Češi a Češky museli projít do třetího kola…

Jak jistě všichni víme, první kolo WL se uskuteční v Hradci Králové v termínu 2.-7.září 2014. Češi budou mít za soupeře Arménii, Bělorusko, Ukrajinu a Litvu. Do druhého kola /7-15.3.2015/, které se koná v jihoafrickém Kapském Městě postoupí první dva týmy. Tam budou mít naši v případě postupu /spolu s druhým týmem, co z hradecké skupiny postoupí/ za soupeře Jižní Afriku, Čínu, Francii, první tým z kvalifikace z Ománu a Zimbabwe a druhý tým z kvalifikační skupiny v Chorvatsku. Do třetího kola – semifinále kvalifikace o OH – postoupí tři nejlepší celky z kola druhého.

To ženy čeká poněkud složitější cesta. V Hradci Králové mají za soupeřky Turecko, Rakousko a Francii. Postupují první tři celky. Vítěz se proletí do zajímavé skupiny v Montevideu /URG/ – 17-25.1.2015 – kde se střetne s domácími, Irkami, Azerbajdžánem, vítězem skupiny v Zimbabwe a druhými celky z Jamajky a Mexika. Pokud HOLKIS tým skončí na druhém nebo třetím místě, poletí opět do Valencie /14-22.3.2015/ a tam se střetne se Španělskem, Itálií, vítězem skupiny v Mexiku, druhým/příp.třetím/ týmem z ČR a třemi postupujícími z Litvy. Do třetího kola – semifinále kvalifikace o OH – postoupí první dva celky z každé skupiny plus dva týmy z třetích míst /dle rankingu FIH/.

Cesta k do Ria je tak zapeklitá, ale schůdná 🙂 Dovolím si říct, že díky postupovému klíči je cíl pro české týmy postup do třetího kola. Muže čeká těžší první kolo, ženy by se dostaly do hratelnější skupiny přes vítězství v Hradci Králové… Nechme se překvapit a věřme!!

Veškeré info naleznete zde – http://www.fih.ch/en/news-4898-fih-unveils-plans-for-2nd-edition-of-hockey .

Partneři