Aktuality

Aktuality

Česká rep. – Irsko 0:5 (0:2) – ženy

25.7. 2015

Při finálovém zápasu, Česká republika proti Irsku, bylo jasné hned od první minuty, kdo bude udávat tempo hry. V prvních osmi minutách Irky střílí svůj první gól. „Irky hrály útoční hokej, ale my jsme hrály zatažené.“, hodnotí situaci Kamila Dukátová. To bohužel mělo za důsledek, že si naše hráčky nevytvořily příliš mnoho šancí. Jedinou šancí byl útok Barbory Haklové, který bohužel skončil neproměněn. Na konci prvního poločasu byla proti našemu týmu nespravedlivě nařízená penalta, která byla proměněna, a stav utkání  o půli byl 0:2. Druhý poločas Český tým vyrazil do útoku. Snaha dát gól se vždy otočila v proti útoky, které Irky nemilosrdně proměňovaly. Konečný stav zápasu 0:5 pro Irky. To však nemění nic na tom, že česká reprezentace získala krásné druhé místo a postup do Eurohockey Championship. Za dva roky si tedy zahrají v Holandsku proti týmům, jako jsou Německo, Holandsko, Belgie a další.