Aktuality

Aktuality

Česká rep. – Švýcarsko 3:1 (2:0) – muži

22.7. 2015

Po první nadějné švýcarské akci vlétli Češi na svoje soupeře ve velkém stylu, dobře napadali, Švýcaři se nebyli schopni vymanit z českého tlaku a pouze odevzdávali balonky. Gólovou šanci promarnil český kapitán Piterák, když mu střelu do již prázdné brány odvrátili soupeři na brankové čáře. Až v 16. minutě Češi udeřili zásluhou Pauera, který zužitkoval krásný pas z poloviny hřiště lehkou tečí. Poté Češi zamkli soupeře na jeho polovině a vytvořili si několik dalších šancí. To vyvrcholilo gólem Vudmasky ve 34. minutě. Hned po poločase zahrávali Švýcaři trestný roh, ten ale v gól neproměnili a z protiútoku zvýšil Plochý na 3:0. Poté se hra vyrovnala a Švýcaři hrozili z rychlých protiútoků. Jednou se dokonce domnívali, že již vsítili branku, ale rozhodčí odpískal roh za předchozí chybu a čeští hráči roh dokázali odvrátit. V 63. minutě se Švýcarům podařilo z trestného rohu snížit na 1:3. Naštěstí skóre již zůstalo nepozměněno a Češi tak zaslouženě prošli do semifinále.