Aktuality

Aktuality

Česká republika – Nizozemsko 4:2

iž v začátku třetího utkání české reprezentace měly Holanďanky možnost proměnit trestný roh, který ale neproměnily. Na druhé straně Češky dostaly stejnou šanci již ve druhé minutě prvního poločasu a Adéla Bížová nekompromisně zakončila do nizozemské branky. O dvě minuty později dokonce zopakovala svou střelu ještě jednou a po 5 minutách byl stav zápasu Nizozemsko Česká republika 0:2. Holanďanky začaly opět hrát svoji hru v pěti v poli se střídáním brankářky Adindy Boeren. Díky tomu vybojovaly v osmé minutě trestný roh, ale Lieke Van Wijk vystřelila mimo střelecký kruh, takže branka nemohla být uznána. Osm minut před koncem založila vlastní útočnou akci Tereza Mejzlíková a rychlou rozehrou se dostala až do kruhu soupeřek, kde střelou navýšila náskok českého týmu na 0:3. Po vybojovaném rohu za Češky z kombinace proměnila také Kateřina Laciná a navýšila tak skóre ve prospěch českého týmu. Holanďanky stále zkoušeli odvolávat brankářku a hrát s pěti hráčkami v poli, ale kromě promarněných šancí to žádný efekt nemělo. Po prvním poločase skóre zápasu 0:4.

Druhý poločas začaly Nizozemky aktivně a během prvních dvou minut se z kombinace trefila Kiki Collot d´Escury. Diváci v plné aréně vytvořili úžasnou atmosféru, povzbuzující každou českou akci. Výborně v brance chytala Bára Čecháková, která Češky podržela ve vyložených šancích Nizozemska. Rozhodčí 7 minut před koncem nabídly Holanďankám trestný roh, který bohužel pro Českou republiku proměnila Denise Admiraal (2:4). V posledních minutách se ještě Holanďanky snažily se stavem utkání něco udělat, ale Češky výborně bránily a vybojovaly vítězství 2:4.