Aktuality

Aktuality

Česká republika – Švédsko 5:3 (3:1)

I. den –  Vstup měli Češi o poznání lepší než do prvního utkání. Vysoké nasazení dokázali také rychle zúročit. Chytře sehrána akce, na jejímž konci byl Lukáš Plochý, znamenala brzké vedení. Domácím to však nestačilo a hned za další tři minuty z ostrého úhlu trefil přesně Ondřej Vudmaska. Desátá minuta přinesla další chybu švédské defenzívy. Obránce Rydborn sekl jednoho z českých hráčů a z nařízené penalty se nemýlil uzdravený Tomáš Procházka. Švédy vrátil zpět do utkání po dobře sehraném rohu Karl Hemvik.

Na začátku druhého dějství domácí oplatili Švédům stejnou mincí. Štěpán Bernátek při rohu naznačil přihrávku doleva a pak přesnou střelou přidal čtvrtý gól. Branková přestřelka pokračovala i v závěru a nakonec se zastavila na konečném skóre 5:3 pro český výběr.