Aktuality

Aktuality

Česko – Anglie 4:1

PRVNÍ POLOČAS

Poslední páteční zápas nabídl úžasnou atmosféru plných tribun a diváků povzbuzujících hlavně český tým. Angličanky už ve druhé minutě začaly střídat brankářku Mickayovou a Česky od 5. minuty začaly aplikovat to samé. Po několik průnicích se český tým dostal do šancí, které bohužel brankou neskončily. Poté dokonce Češky mohly proměnit trestný roh, který bohužel také gólem neskončil. V sedmé minutě ale divákům radost spravila Kateřina Laciná, která po samostatném úniku zakončovala do prázdné branky soupeřek.

Zbytek první půle byly Češky výrazně lepší – držely Angličanky na jejich polovině hřiště a nepustily je do větších akcí. To je vyplatilo a po krásné kombinaci našich holek 7 minut před koncem první půle krásnou střelou z pravého rohu hřiště zvýšila vedení České republiky Barbora Haklová a o 4 minuty později, po vlastním průniku, dávala do prázdné brány gól Adéla Bížová, 3:0. Toto skóre se už do konce prvního poločasu nezměnilo.
DRUHÝ POLOČAS
V druhém poločase měly Angličanky více šancí. Dokonce i vyloženou šanci na prázdnou branku. Ani jednu z šancí ale nevyužily. 10 minut před koncem druhého poločasu dostala Anglie další možnost změnit skóre, při prvním pokusu však trefila Balsdon nohu Reichlové. Druhý pokus už ale Angličanky využily. Český tým ale hned potrestal nedůraznost soupeřek a Tereza Mejzlíková upravila na 4:1 pro Češky. Úžasná atmosféra v hale vyvedla z míry Angličanky, které v závěru zápasu neproměnily ani penaltu a zápas skončil výsledkem 4:1 pro Českou republiku.