Aktuality

Aktuality

Česko – Bělorusko 4:4

Z kraje prvního poločasu, do kterého vstoupily oba týmy aktivní hrou, dostal český tým možnost ujmout se vedení z trestného rohu. První pokus Adéle Bížové nevyšel, ale při druhé nabídce se už nemýlila a nastavila skóre na 1:0. Vzápětí se ale dvakrát po sobě trefila Krestsina Papkova a zvrátila stav i divácky vygradovaného utkání na 1:2. Bělorusky špatně střídaly brankařku Navitskou a pro český tým to znamenalo další trestný roh. Ten bez potíží proměnila Barbora Haklová (2:2). Češky měly, 5 minut před koncem prvního poločasu, možnost přidat další branku, ale Adéla Bížová z trestného rohu trefila pouze pravou tyč běloruské branky. Minutu před koncem prvních dvaceti minut poslala Bělorusky do vedení Volga Shyntar (2:3). Ale v závěru dostal český tým nabídku na vyrovnání. Po dvou trestných rozích se do branky soupeřek přesně trefila Adéla Mejzlíková a vyrovnala na 3:3.

Druhý poločas začal důraznou hrou obou soupeřů. Po chvíli ve vlastním oslabení poslala český tým zpět do vedení Kateřina Laciná. Kapitánka běloruského týmu Volga Shyntar ale nedala Češkám čas k radosti. Už minutu po českém gólu vyrovnala z levého rohu hrací plochy na 4:4. Stav utkání už se do konce utkání nezměnil a Češky remizovaly s Běloruskem 4:4.