Aktuality

Aktuality

Holandský kapitán Tigges míří do Prahy

Holandský kapitán Tigges míří do Prahy

Praha – 5. 1. 2015 Kapitán holandské reprezentace Robert Tigges (31), nám odpověděl na pár dotazů před nadcházejícím ME v Praze.

Roberte, povězte nám pár slov o sobě a své hokejové kariéře.
Hokej hraji od svých šesti let. Začínal jsem v malém klubu nedaleko Rotterdamu, odkud jsem se ve 14ti stěhoval do HC Rotterdam. Od svých 24 let hraji za AmsterdamH&BC. S tímto klubem jsme vyhráli několik titulů v hale i venku. Od roku 2007 hraji také za národní tým a od Mistrovství světa v Poznani (2011) jsem jeho kapitánem.

S jakými cíli odjíždí holandský národní tým na ME v Praze? Jaké jsou tvoje individuální cíle?
Na tomto turnaji chceme definitivně dojít alespoň do semifinále, ale soustředíme se na každý zápas jednotlivě. Máme ve skupině těžké soupeře a nebude jednoduché splnit naše cíle. Můj osobní cíl je odevzdat týmu to nejlepší, čeho jsem schopen.

Byl jsi někdy za svou hokejovou kariéru v Praze, těšíš se do České republiky?
Nikdy jsem tu ještě nebyl a moc se těším. Bohužel program mistrovství je nabitý a já se budu soustředit hlavně na svůj výkon a výkon celého týmu. Každopádně po skončení turnaje bych do Prahy rád zavítal a navštívil toto krásné město.

Máš nějakého neoblíbeného soupeře? Tým, z kterého máš strach? 
Myslím, že bude těžké hrát s každým týmem, protože systém hry je zpátky na hře 6 proti 6. Týmy si opět musí zvyknout na tento herní systém. V halovém hokeji záleží na každém detailu, zápasy budou opět velmi těsné!

Co by jsi rád vzkázal fanouškům?
Moc se do Prahy těším. Bude to skvělý turnaj, nabitý nejlepšími týmy Evropy. Pojďme společně zažít úžasný víkend. Naviděnou v hale.

-luk-

 

Partneři