Aktuality

Aktuality

Holandsko – Švédsko 6:2 (2:2)

I. den –

Švédové hned v úvodu překvapili úřadující mistry světa. Joakim Björkman nikým nehlídaný využil zaváhání holandské obrany a poslal outsidera do vedení. Hráči v typicky oranžových dresech rychle vyrovnali ze zkráceného rohu. V další části prvního dějství se hra přelévala ze strany na stranu a i skóre bylo na jeho konci překvapivě vyrovnané 2:2.

Po přestávce ukázali Holanďané velkou dávku trpělivosti. Dlouho bušili do aktivní švédské obrany až Burkhardt po ukázkově sehrané akci přidal svoji druhou branku utkání. Devatenáctiletý útočník dokonal hattrick čtyři minuty před koncem, když dorazil míček za švédského gólmana. V závěru dominanci mistrů světa v druhé půli potvrdil kapitán Nizozemí Robert Tigges, jenž uzavřel skóre na konečných 6:2.