Aktuality

Aktuality

Holandsko – Švýcarsko 2:3 (1:2)

III. den – Holanďané se ujali vedení v páté minutě. Van Dam poslal krásný pás na Bakkera, který dobře umístěnou střelou otevřel skóre utkání. Švýcary ale rychlá branka nepoložila a do přestávky dokázali odpovědět. Müller a po něm Keller zadělali na velké překvapení turnaje.Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. Švýcaři pozornou obranou deptali holandskou trpělivost. Když v půlce druhé části rozhodčí neuznal Holandsku ani regulérní gól z rohu, tak to vypadalo s jedním z favoritů turnaje hodně špatně. Čtyři minuty před koncem utkání zvýšil a na 3:1 Richner. Tigges sice z rohu dokázal snížit ale Holanďanům už nezbýval čas na potřebné vyrovnání utkání. Holandsko tak od sestupu může zachránit pouze zázračná výhra už vyřazených Švédů týmu nad Poláky.