Aktuality

Aktuality

Nejlepší místo pro zimní dovolenou? „Praha“, říká CNN.

Projít si vánoční trhy, ohřát se u šálku horké čokolády a večer zajít do Stavovského divadla, kde Mozart uvedl premiéru opery Don Giovanni. Na takový program láká turisty do Prahy stanice CNN v přehledu deseti nejlepších měst pro zimní dovolenou.

K zimní pohádce přirovnává sněhem zahalené věže a klikaté uličky Prahy server americké zpravodajské stanice CNN, který hlavní město Česka zařadil mezi desítku nejlepších měst pro zimní dovolenou.

CNN popisuje romantickou atmosféru pražských večerů, kterou dokreslují i nově instalované plynové lucerny. Za obdivováním zasněžené architektury posílá americká stanice turisty především na Staré Město.

Během zimních měsíců není Praha tak zahlcena turisty jako v létě a je proto ideálním místem pro zimní výlet. Kromě architektury si turisté mohou užít atmosféru vánočních trhů, kaváren nebo zajít do Stavovského divadla, kde Wolfgang Amadeus Mozart v roce 1787 poprvé uvedl svou operu Don Giovanni.

Server CNN udělal reklamu i několika podnikům v centru Prahy: kávu a horkou čokoládu doporučuje v Choco Cafe U červené židle v Liliové ulici, na oběd nebo večeři zve do Lokálu v Dlouhé a nocleh vybral v pětihvězdičkovém hotelu Alchymist. Ten doporučil ve své anketě i uznávaný cestovatelský server Tripadvisor jako jeden z nejromantičtějších hotelů světa.

CNN do žebříčku zařadila i další evropská velkoměsta jako rakouský Salzburg nebo německý Berlín, kde si turisté rovněž užijí vánoční trhy.

zdroj: iHNed

Partneři