Aktuality

Aktuality

Německo – Nizozemsko (finále) 0:3

První šance na straně Holandska přichází ve 4 minutě, německá brankářka je připravena. Další dobrý zákrok proti teči Holanďanek. 8 minut uběhlo z finálového zápasu, stále žádná změna ve skóre. První roh Němek je pro přestupek  opakován – Holandská brankářka vyráží. Zelená karta posílá Němky do tří. Holanďanky početní výhodu nevyužívají. První tresntý roh pro Holandsko kryje německá obrana. Skóre je stále 0:0.  První gól zápasu střílí Holandsko – Pien Van Nes, 1:0 pro oranžové.
Poločas končí za stavu 1:0 pro Holandsko.
Druhý poločas  – šance na obou stranách hřiště. Holanďanky využívají jednu z nich v 5. minutě druhého poločasu – střelkyní branky je Donja Zwinkels. Následný trestný roh Němky nevyužívají.  11 minut do konce finále, skóre 2:0 pro Holandsko. Němky presují Holanďanky, z protiútoku Holanďanky zvyšují na 3:0 – střelkyní branky je Vera Vorstenbosch. Timeout si vybírají Němky 8 minut před koncem zápasu. Němky hrají bez brankáře, 6 minut před koncem zahrávají trestný roh, který však byl dobře vyběhnut holandskou obranou. 4 minuty do konce – Holandsko stále vede 3:0.  Při hře Němek bez brankářky mají více šancí Holanďanky.
Evropskými šampionkami se stávají hráčky Holandska.
(Autorem fotografií je EHF/Frank Uijlenbroek)