Aktuality

Aktuality

Německo – Polsko 4:1 (2:0)

I. den- Němci potvrdili roli žhavého favorita na celkový triumf hned v prvním utkání, když hladce přehráli Poláky 4:1. Německý výběr se dostal rychle do vedení. Florian Woesch technickou střelou překonal polského brankáře. Ten si na míček nepatrně sáhl, ale jeho cestě do branky zabránit nedokázal. V osmnácté minutě dal o sobě poprvé v utkání vědět Timm Herzbruch, když se po krátkém rohu dostal k odraženému míčku a trefil přesně za záda Mateusze Popiolkowskiho. Druhý Herzbruchův gól by snesl ty nejpřísnější parametry dokonalosti, osmnáctiletý talent ukázkovou bekhendovou střelou dostal Němce do tříbrankového vedení. Pět minuty před koncem při power-play Polska přidal čtvrtou branku Němců Philip Schmid.  V závěru se dočkali cenného úspěchu i Poláci. Tomasz Górny upravil povedenou střelou skóre na konečných 4:1 z pohledu favorita.