Aktuality

Aktuality

Německo – Rakousko (1.SF) 5:1

V úvodní semifinále se střetly týmy Německa a Rakouska. Od prvním minut bylo jasné, že půjde o vyrovnanou bitvu mezi těmito německy mluvicími zeměmi. Oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany až se v sedmé minutě po krásné kombinaci z pravé strany prosadila Kristina Hillmann a Německu tak zajistila vedení 1:0. Němky díky prvnímu gólu získaly sebevědomí a tlačily se více do branky, jenže z toho nevytěžily více než dvě střely. V 10 minutě poprvé odvolaly svojí brankářku a z početní výhody vybojovaly roh. Střelu ovšem rakouská brankářka kryla. Ve 13 minutě dostaly Rakušanky výhodu přesilové hry, protože na jednu minutu byla vyloučená Lena Jakobi. A přesilovku využili, z trestného rohu se trefila Corinna Zerps a vyrovnala na 1:1. Jenže 3 minuty před koncem prvního poločasu se opět z trestného rohu prosadila Jana Teschke a vrátila vedení na německou stranu. Rakušanky se do konce poločasu snažily vyrovnat, jenže jejich akce většinou končily na dobře zformované německé obraně. V posledních vteřinách první půle dostaly Němky možnost dalšího trestného rohu, jenže přijímající hráčka nezpracovala balonek dobře a následná střela nenašla svůj cíl mezi třemi tyčemi.

Druhý poločas začal mírnou převahou hráček z Německa, jenže z přihrávek na polovině svého soupeře se do kruhu dostaly jen jednou. Vzápětí rozehrávaly restný roh Rakušanky a o minutu později i jejich soupeřky, jenže ani jeden tým nebyl úspěšný. V polovině druhé části se v německém kruhu uvolnila Julia Busch a předložila přihrávku své spoluhráčce, ta ale nevybojovala puk se soupeřkou před odkrytou brankou. V dalším útoku se protáhla po pravé straně rakouská kapitánka Corinna Zerbs, kterou ale vychytala brankářka Kim Platten. Z následného trestného rohu nevytěžily nic, naopak sami z protiakce inkasovaly. Po nařízené penaltě skórovala Jana Teschke. Rakušanky se snažily dotáhnout na rozdíl jedné branky a tváří v tvář německé brankářce se neprosadila Julia Busch, a nepsané pravidlo nedáš dostaneš se opět ukázalo jako pravdivé, z následného protiútoku už na 4:1 zvyšovala Nina Hasselmann. Jenže Rakušanky se nevzdaly a snažili se alespoň korigovat stav tohoto semifinále, odměnou jim byl trestný roh, jenže s ním jako s většinou rohů, které rozehrávaly naložily špatně a nedostaly se ani ke střele na branku. Tři minuty před koncem ještě odvolaly svou brankářku aby zvýšily své šance na vyrovnání, jenže snaha byla marná. Naopak Němkám se dařilo držet balonek na svých hokejkách a 49 vteřin před koncem pojistily své vedení a postup do finále díky Julii Dudorov.