Aktuality

Aktuality

Nizozemí – Polsko (2.SF) 3:2 po nájezdech

V druhém semifinále proti sobě nastoupili týmy Holandska a Polska. První gól zápasu zaznamenávají Holanďanky – na 1:0 dává Laurien Leurink. Holanďanky mají více ze hry, drží balonek více na svých holích – i ve čtyřech hráčkách jsou schopny vytvořit tlak na polský tým, který zatím tahá za kratší konec. 7. minuta – holandská útočnice jde sama na brankářku – její střela míjí branku o centimetry. 8. minuta, Polky mají výhodu trestného úderu který proměňuje Paulina Okaj. Stav druhého semifinále je 1:1. Po proměněné penaltě Polky ožívají a jsou rovnoceným soupeřem Holanďanek. Po útoku přes pravý mantinel a následném závaru získávají trestný roh, který proměňuje Joanna Wittka. Polky jdou do vedení 2:1. Protiútok Polek po ztrátě balonku u půlky, následnou střelu kryje holandská brankářka. 6 minut do konce prvního poločasu si vybírají Holanďanky. Polky zatlačené k vlastnímu kruhu zahrávají míček úmylsně za zadní čáru – trestný roh, který následuje zůstává díky polské brankářce neproměněn. 4 minuty do konce prvního poločasu mají Holanďanky další trestný roh, nahrávka je nepřesná, míjí hráčku na kruhu. Polky se při rozehrávce nikam nehrnou, Holanďanky spíše vyčkávají na vlastní polovině. Minutu před koncem si vybírají Polky svůj oddychový čas.
Poločas končí lépe pro Polky, vedou 2:1
Druhý poločas, Holanďanky mají vyšší procento držení míče. po 5 minutách se hra vyrovnává. Lepší vyhlídky na vyrovnání poskytují Polky, když za nebezpečnou hru je vyloučna hráčka Polska. Holandsko má ihned výhodu trestného rohu, který polská brankářka vyráží. Holandsko má další trestný roh, který ale tentokrát střílejí holandské hráčky vedle levé tyče. 11 minut do konce zápasu. Polské naděje na finále drží zatím polská brankářka, která předvádí několik dobrých zákroků. 10. minuta a další dobrý zákrok polské brankářky. Osmá minuta přináší další holandský roh a další výborný zákrok polské brankářky.  6 minut do konce zápasu, trestný roh chytá opět výborná polská brankářka. 4 minuty do konce – šance pro Holandsko srovnat skóre, hrají přesilovku 5 na 4, při vyloučení poslké hráčky na dvě minuty.
Holanďanky využívají početní výhodu a srovnávají na 2:2, střelkyní branky je Laurien Leurink (je to její druhý gól v zápase).
Konečné skóre po uplynutí normální hrací doby je 2:2, následují nájezdy, vždy 3 na každé straně.
Začínají Polky  – neproměňují. Holanďanky svůj nájezd dávají. 3:2 pro Holandsko. Také svůj druhý nájezd Polky nedávají. Druhý nájezd Holandska je bez gólového efektu. Polky neproměňují ani svůj třetí nájezd. Do finále postupují Holanďanky po výhře 3:2 na samostatné nájezdy.