Aktuality

Aktuality

Polsko – Chorvatsko 3:1 (2:1) – muži

22.7. 2015

V prvním zápase dne se představilo zatím neporažené Polsko proti Chorvatsku, které naopak čeká na první body. K velkému překvapení byli Chorvaté Polákům od začátku důstojným soupeřem. A maximální nasazení se Chorvatům vyplatilo – v 7. minutě se prosadil z trestného rohu Tausan.
Na odpověď Poláků se nemuselo dlouho čekat, ve 14. minutě srovnal Gumny. Chorvaté napadali rozehrávku soupeře a snažili se dostat strhnout vedení na svou stranu. To se jim ale nedařilo a z rohu proti nim se ve 27. minutě prosadil poský kapitán Bratkowski. Ve druhé půli se na hřišti přiostřilo, ale postupně se ukázala zkušenost Poláků. Ve 40. minutě zvýšili na 3:1 po střele Bratkowskiho z trestného rohu. Chorvaté stihli ještě
do konce zápasu dostat 2 zelené karty, ale žádné góly už nepřidali, a tak se Poláci mohli po nečekaně tvrdé bitvě radovat ze 3 bodů.