Aktuality

Aktuality

Rakousko – Polsko 2:2

Polky se poprvé dostaly do rakouského kruhu ve 3. minutě, přihrávka z levé strany, ale volnou polskou hůl před brankou nenašla. Rakušanky hrají spíše v zatažené obraně a snaží se o rychlé protiútoky. V prvních pěti minutách se Rakušanky dostávají do dvou šancí. Polská brankářka ale obě šance kryje. Polský tlak ústí v první trestný roh ve 14. minutě zápasu. Střela míjí levou tyč rakouské branky. Ve 13. minutě zahrávají Polky druhý trestný roh – míček končí v levé šibenici, střelkyně Paulina Okaj. Polky se ujímají vední 1:0. Deset minut do konce první půle. Rakušanky hrozí z protiútoků, prozatím mají na svém kontě 4 nebezpečné střely. Ani jeden tým prozatím nevyužil možnost střídat pátého hráče do pole. 8 minut před koncem poločasu mají Polky třetí trestný roh – Paulina Okaj v tomto  případě míří vedle. 4 minuty před koncem mají Rakušanky první trestný roh – exekutorka Balek se nemílí, skóre srovnáno 1:1. Po dvou minutách jdou Rakušanky do vedení, z levé strany se prosazuje Corinna Zerbs. Spolu s poločasovým troubením si Polky vybojovali trestný roh. Polky jej zahrávají z pravé strany – rakouská  brankářka vyráží mimo kruh.
Poločas končí za stavu 2:1 pro Rakousko.
2. poločas, Polky vyčkávají na vlastní polovině a Rakušanky rozehrávají na vlastní – kombinací se snaží přejít Polskou obranu. 26. minuta –  Polky srovnávají na 2:2, střelkyně branky Paula Slawinska. Remíza stačí oběma týmům k postupu do semifinále, z toho plyne pasivní hra na obou stranách. 2 minuty před koncem zahrávají Rakušanky trestný roh – střela jde vedle pravé tyče polské branky. Posledních sedm minut si Polky pasivně přihrávají na vlastní polovině a ani Rakušanky se nesnaží vymyslet nebezpečnou akci.
Finální skóre 2:2.